۰۱شهریور ۱۳۸۹

سبوس یکی از غنی ترین منابع فیبر در رژیم غذایی می باشد. محتوای فیبر در سبوس برنج در پیشگیری از حملات قلبی ، اختلالات روده و سرطان های مختلف موثر است.
سبوس برنج نقش مهمی در کنترل وزن با ترویج احساس پر بودن ،پیش از غذا خوردن را بازی میکند. و اثر آن در افرادی که رژیم غذاییشان سرشار از فیبر است آشکار می باشد. آنها کمتر در معرض سرطان یا چاقی و یا حملات قلبی هستند.

۰۱شهریور ۱۳۸۹

سبوس برنج دو خاصیت درمانی دارد؛ اول اینکه فیبر دارد و جزو گروه ملین‌های حجم‌دهنده مدفوع است و می‌توان از آن در درمان یبوست استفاده کرد. دوم، ویتامین B دارد و برای جلوگیری از ریزش مو مفید است. برای این منظور سبوس را می‌توان هم به صورت خوراکی (خوردن دم‌کرده سبوس) و هم به صورت خارجی (شستشوی موها) استفاده کرد. استفاده دارویی از سبوس برنج تازگی ندارد و از گذشته از پودر سبوس استفاده می‌شده است.

۲۰شهریور ۱۳۸۹

حسن سبوس، القای حس سیری است زیرا مثلاً غلات سبوس‌دار بیشتر از غلات تصفیه‌ شده در دستگاه گوارش می‌مانند و آب به خود می‌گیرند و احساس سیری بیشتری به فرد می‌دهند.
متخصصان می‌گویند نان و برنج کامل مصرف کنید زیرا سبوس موجود در آن‌ها برای دستگاه گوارش و رفع مشکلاتی مانند یبوست، چربی خون بالا و اضافه وزن مفید است.

۰۱شهریور ۱۳۹۰

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که برای هر خانم و آقایی به شکل یک معضل بزرگ به وجود می آید. اگر می خواهید از ریزش موهای تان جلوگیری کرده و پوست تان را شفاف و زیبا کنید بهتر است سبوس برنج را فراموش نکنید

طراحی سایت