آیا بسته بندی شکیل می تواند معیار اصلی باشد؟

هیچ گاه بسته بندی شکیل و زیبا نمی تواند معیار مناسبی برای انتخاب یک کود پلت باشد. چه بسیارند کارخانجاتی که کیسه های بسیار شکیلی دارند و از نظر کیفی در حد  پایین و هستند کودهایی با کیفیت که بنا بر دلایلی دارای بسته بندی جالب نیستند. اما در مورد کارخانجات معتبر معمولا بسته بندی ها هم شکیل و مشتری پسند هستند. بنابراین باید در این زمینه نیز دقت لازم مبذول شود. توجه به سابقه فروشندگان و توزیع کنندگان اهمیت زیادی دارد. باید دقیقا سابقه فروشندگان را از سایر مشتری ها مشخص شود و اگر فرد فروشنده کلاهبردار و سودجو است بهتر است خریدی توسط کشاورزان انجام نشود. بهر روی کشاورزان بهتر است برای پولی که صرف خریدن کودهای پلت می کنند دقت داشته باشند و فریب نیرنگ و تبلیغات و چشم و هم چشمی ها را نخورند. در پایان باید توجه داشت که کودهای با کیفیت در بازار فروانند و با کمی دقت و جستجو و وقت گذاشتن می توان به نتیجه دلخواه رسید.

آیا خرید کود پلیت مرغی صحیح است؟

در واقع این سوال هم پاسخی شبیه به پاسخ سوالا بالا را دارد، اگر شرکت تولید کننده فقط یک کود خام را به کمک دستگاه پلیت کرده باشد! هیچ ارزش خاصی ندارد فقط شما دارید کود خام مرغی را به شکل دیگری با بسته بندی شکیل و قیمت بالاتر می خرید! اما اگر شرکت تولید کننده کود را فرآوردی کرده باشد قصه فرق می کند…

چطور تشخیص دهیم پلیتی که خریدیم مرغوب است؟

در این مورد نمی توان نظر قطعی داد، نظر قطعی فقط در آزمایشگاه مشخص می شود اما یک سری آزمایش در خانه می توانید انجام دهید.

  • حدود ۵۰ گرم از کود خریداری شده را در آب حل کنید تا ببینید آیا ناخالصی هایی چون شن-سنگ-خاک در آن یافت می شود یا خیر؟
  • اگر تولید کننده مدعی است در پلیت خود از هیومیک اسید استفاده کرده است بایستی رنگ آب را قهوه ای متمایل به سیاه کند اگر نکرد تولید کننده ادعای کذبی کرده است
    نکته: گاهی تولید کننده از لئوردانیت استفاده می کند که در آب حل نمی شود و ماده اولیه تولید هیومیک به حساب می آید در این حالت هم ادعای هیومیک کردن خلاف است، یا برخی ممکن است از خاک زغال استفاده کنند، هیومیک اسید وقتی در آب حل شود دیگر رسوب نمی دهد پس اگر رنگ سیاهی که در آب ایجاد شده بعد از مدتی ته نشین شد بدانید هیومیک نیست.
  • کود خوب عاری از علف هرز است، یک گلدان تهیه کنید و خاکی که مطمئن هستید در آن هیچ علف هرزی وجود ندارد در آن بریزید سپس مقداری از پلیت مرغی را در آب حل کرده و آب آن را بیرون ریخته و تفاله اش را صاف کنید و در عمق نیم تا یک سانتی متری گلدان مثل بذر بکارید و آبیاری کنید اگر بعد از گذشت ۲ هفته بذری سبز شد نشان می دهد که تولید کننده تقلب کرده است و کود را فرآوری نکرده.
    نکته: گاهی در هنگام حل کردن هم می توانید بذر علفهای هرز را تشخیص دهید، نکته بسیار مهمتر این است که عموما در کود مرغی خام هم بذر علف هرز به ندرت یافت می شود و اگر شما در پلیت مرغی بذر علف هرز مشاهده کردید احتمال بسیار زیادی وجود دارد که این کود پلیت دامی (گاو یا گوسفندی) باشد و به اسم مرغی فروخته شده باشد!

کود پلت مرغی شرکت سبوسیب

شرکت سبوسیب از سال ۹۲ شروع به فعالیت در حوزه تولید کود های ارگانیک نموده و در این راستا موفق به تولید کودی با کیفیت و ارگانیک نموده.
این کود دارای آنالیز متفاوت و منحصربفرد نسبت به کود های بازار می باشد و با لیبل شفارود عرضه می شود.
کود پلت مرغی شرکت سبوسیب دارای ۷۰ درصد ماده آلی ، ۷درصد هیومیک اسید طبیعی و ۴۰ درصد کربن آلی است که به جرات می توان گفت این مقدار از عناصر در هیچ یک از کود های ارگانیک داخل بازار یافت نمی شود.

آنالیز تضمین شده کود پلت مرغی شرکت سبوسیب و همچنین دستورالعمل استفاده از کود:

کود پلت مرغی غنی شده شرکت سبوسیب

چطور کود شرکت سبوسیب را تهیه کنیم؟

برای تهیه کود پلت مرغی شرکت سبوسیب کافی است با شماره های درج شده در زیر صفحه سایت تماس بگیرید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *